Haridussüsteem on aegunud. Me elame 21. sajandil, aga kasutame üle 200 aasta vana süsteemi…

Täpsemalt on siin 2 probleemi:

  1. Haridus on “keskmine“, aga inimesed on erinevad: õpetaja räägib 20-30 õpilasele, osad õpilased ei jõua järele, nad ei saa aru ja siis on nad “rumalad”. Samal ajal on teistel õpilastel juba igav ja nad jutustavad pinginaabriga. Aga nemad peavad olema vaikselt(!) muidu segavad tundi. Kuid nende mõte tõepoolest “haarab lennult” ja neil ongi asi juba selge ja õpiks veel rohkemgi kui saaks. Me teame seda kõike juba ammu, aga meie süsteem ei võimalda erinevalt läheneda.
  2. Koolisüsteem ei käi ajaga kaasas. Noor inimene veedab 4h päevas internetis,  aga meil pole ikka veel korraliku portaali, kus oleks nii huvitavad materjalid, et õpilane ise tahaks seda vaadata. Jah, meil on mitu portaali, aga mitte ühtegi sellist, kus õpilased tahavad aega veeta.

Samal ajal on olemas oma ainest innustunud õpetajad, keda võib kuulata nii, et unustad kella vaadata. Silmaring aitab nendel õpetajatel jõuda rohkemate õpilasteni. Teeme ühe laheda portaali, kus on nii huvitavad materjalid, et need lausa innustavad õppima.

Vaata seda videot

(parim koht on 6:33-10:24)

 

Mida internetiajastul õpilastele vaja on?

Pane kõlarid valjemaks, see video on vaikne.

 

Näide sellest, mida üks mees juba tegi

 

Milline peaks siis haridus olema